Menu Zamknij

Sokołowsko Krzysztofa Kieślowskiego

W 1951 rodzina Kieślowskich na krótko osiedla się w Sokołowsku, Krzysztof uczy się w miejscowej szkole podstawowej. Ojciec Krzysztofa zmaga się z gruźlicą i nie może pracować. Mieszkają przy ul. Głównej 23 naprzeciwko Kinoteatru Zdrowie, Krzysztof uczęszcza do szkoły w pobliskim Mieroszowie (6 km od Sokołowska), matka prowadzi dział socjalny sokołowskich sanatoriów, a ojciec pracuje dorywczo. „Od najmłodszych lat lubił podejmować ryzykowne przedsięwzięcia. Z upodobaniem łaził po dachach. Skakał z nich. Z upodobaniem wspinał się na wysokie drzewa wzbudzając u obserwatorów lęk, że z nich nie zejdzie. (…) Zimą biegał na nartach zrobionych z desek po beczkach. Jeździł na łyżwach i opracowywał najrozmaitsze sposoby ich mocowania do butów. Jak twierdzi siostra, swoje pomysły najpierw testował na jej łyżwach.” S. Zawiśliński „Kieślowski. Ważne, żeby iść”


Wszystkie zdjęcia zamieszczone w Archiwum Twórczości Krzysztofa Kieślowskiego są chronione prawem autorskim. Rozpowszechnianie zdjęcia bez zgody Archiwum jest zabronione. 


Napisz do nas na adres archiwum@kieslowski.com.pl jeśli zauważyłeś błąd w opisie lub posiadasz informacje, których nam brakuje.


Digitalizacja materiałów odbyła się przy wsparciu Filmoteki Narodowej-Instytutu Audiowizualnego oraz Komisji Europejskiej


Skip to content